^Back To Top

Домовая горихвостка

Самець домової горихвістки чорного кольору. Голова, спина і частина грудей у ​​нього попелясто-сірі. Живіт білуватий. Крила з білими плямами. Пір'я хвоста і надхвістя, за винятком двох темно-бурих, жовтувато-іржаво-червоні. У самок і самців у віці до одного року весь чорний колір замінений темно-сірим, але у самців є відмінні чорні смужки. Довжина пташок близько 16 см.

Живуть домашні горихвістки в середній смузі і далі на південь. З середніх широт вона відкочовує на зимівлю в Південну Європу, Малу Азію, Сирію, Ізраїль і Північну Африку. Осінній відліт горихвісток відбувається непомітно: кількість їх поступово зменшується, і вони пропадають до кінця вересня.

Селиться домашня горихвістка поблизу людських жител, причому не робить різниці між великими містами і малесенькими селами. Зазвичай пташка обгрунтовується на дахах будинків, вважаючи за краще будівлі невисокі і малолюдні.

Горихвостка надзвичайно рухлива, діяльна і неспокійна птиця. Вона порається по своїх справах від ранкової зорі до пізньої зорі вечірньої. Маленька трудівниця заспівує вранці першою з усіх співочих птахів і замовкає однією з останніх.

Закличний звук пташки нагадує «фід тєк тєк», так само виражається страх, але тільки крик тоді видається дуже швидко. Спів горихвістки складається з 2-3 строф і складається переважно з свистячих, частиною з верескливих або хрипких звуків. Але є любителі і такої пісні. Оскільки горихвістка має дар пересмішника, пісенька її іноді стає привабливою для всіх.

Ходити горихвостка не вміє, але дуже швидко стрибає. Стрибки великі, більш того, на відміну від багатьох птахів горихвістка вміє відпригувати задом. Сидить вона прямо, трохи велично, але при цьому часто нагинається або періодично струшує хвостиком. Літає горихвістка з дзижчанням, що нагадує дзижчання кулі, не рівно, а великими і малими дугами. Однак політ у пташки настільки швидкий, що вона вільно ловить комах на льоту.

Горихвостка - пташка кмітлива і винахідлива. Дуже недовірлива. Прекрасно знає характер людини і не підпускає його близько. Спокійно вона відчуває себе тільки на недосяжних ділянках даху.

Птах не любить суспільство навіть представників свого виду. Вона б'є всіх пернатих, які з'являються на її території і доступні їй за розміром і силі. В іншому випадку пташка влаштовує скандал і поспішає ретируватися.

У неволі домашню горихвістку утримувати важко, оскільки це суто комахоїдний птах і схоплює здобич на льоту. Улюблені її ласощі - мухи і метелики. Але птах не відмовляється і від стиглих ягід, однак основним кормом для горихвістки вони стати не можуть, бо не містять життєво важливих елементів.

Гніздування горихвісток починається в травні. В основному птиці влаштовують гнізда на дахах будинків, в отворах в стінах, на балконах і карнизах. У рідкісних випадках пташки обгрунтовуються в тріщинах і поглибленнях стрімких скель. І зовсім рідко - в деревних дуплах. Бували випадки, коли не приручена горихвостка споруджувала гніздо в поштовій скриньці, в кімнаті і навіть в конторі під ліпниною.

Зазвичай будівництво гнізда зводиться до вистилання поглиблення тонкими корінцями, шерстю тварин і пір'ям. Якщо горихвістка будує гніздо не в поглибленні, вона натаскує в обране місце купу стебел, коренів, травинок, робить в цій купі поглиблення і вистилає його, як зазвичай. У гніздо відкладається 5-7 яєчок блискучого яскравого білого кольору. У них дуже тонкі стінки.

Висиджуванням і годуванням пташенят займаються обидва батьки. Маленькі горихвістки рано виявляють самостійність і вважають за краще якомога швидше покинути батьківський дах. При цьому багато гинуть від зубів і пазурів хижаків, але врятувавшись протягом буквально двох-трьох днів набувають стійкий досвід виживання в суєтному світі.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.