^Back To Top

ІволгаІволга звичайна живе переважно в Південній і Середньої Європейської Росії. Вона уподобала листяні ліси на рівнинах. Дубові гаї серед полів - улюблене місце перебування іволг.

Самець іволги яскраво-жовтий, з чорними крилами і хвостом. На хвості з боків великі жовті плями. Очі червоні. Дзьоб брудно-червоний. Ноги сірі. Самка і молоді іволги сірувато-зелено-жовті, знизу жовтувато-білі, з рідкими поздовжніми бурими плямами. Дзьоб у них сірувато-чорний.

Довжина птаха до 25 см.

Птах перелітний. У місця гніздування іволга повертається в квітні, а в серпні відлітає на зимівлю в Африку, забирається навіть до Мадагаскару.

Іволга дуже боязка, потайна істота. Вона намагається триматися самих густих заростей листя. На землю спускається лише для того, щоб схопити якусь комаху. Літає іволга охоче і довго.

У відносинах з родичами вона досить скандальна і забіякувата. Але якщо бійки іволг закінчуються втечею однієї зі сторін, то в бій з іншими птахами іволга вступає не на життя, а на смерть.

Іволгу легше знайти по голосу. На весь ліс лунає її пронизливе «вжжжяя». Закличний звук птиці «йєк йєк». Переляк іволга висловлює звуком «Кверр» або «ерр». Пісня іволги дуже мила, являє вона собою гарний флейтовий свист «фю тіу ліу». Птах співає часто й подовгу, можна сказати з насолодою.

Іволга
Весняна пісня - красиві флейтові свисти "фю-тіу-ліу". В інший час голос нагадує крик кішки: різке "вжжжяяя".

Гніздо іволга в'є між роздвоєними гілками. Воно складається з напіввисохлих листочків, стеблинок, клоччя, вовни та інших звичайних пташиних будівельних матеріалів. Активно використовується павутина павуків і гусениць. Гніздо глибоке, вистелено зсередини травою, шерстю і пір'ям. Будують гніздо обоє батьків.

На початку липня самка відкладає 3-4 білих яйця, які покриті чорними цятками. Висиджує пташенят вона одна, самець постійно приносить дружині їжу. Вигодовують потомство обоє батьків.

ІволгаІволгаІволгаІволгаІволгаІволгаІволгаІволга

Іволга чисто комахоїдний птах. Особливо вона любить черв'яків, метеликів і гусениць. Чи не відмовляється від стиглих ягід і вишень. У неволі іволгу слід годувати подібно до інших комахоїдних птахів, але при цьому їй слід давати якомога більше тваринного корму.

У клітці іволга виявляється в двох випадках: якщо помилково потрапила в пастку, поставлену на інших птахів (рідкісний випадок), і якщо пташеням взята з батьківського гнізда (кращий варіант).

Доросла птиця в клітці не виживає. Іволга занадто полохлива. Навіть звикнувши до неволі, після першої ж линьки, яку переносить дуже важко, птах повністю і назавжди втрачає своє гарне оперення і стає облізлій. З малюками справи йдуть набагато простіше. Деякі з них навіть співають.

Клітка для іволг повинна бути побільше, і в ній обов'язково слід створювати місця, де б птах міг ховатися. Тому краще тримати її в вольєрі зі зростаючими там деревами. Підсаджувати до іволга мирних птахів не варто, досить тільки її пари. Інакше в клітці або вольєрі будуть постійні сварки і бійки.

Порадити же можна наступне: краще іволгу дивитися і слухати в природних умовах, ніж мучити її в клітці. Це та рідкісний птах, яка в силу свого характеру не може ужитися з гратами і сильно страждає, втративши свободу.

На півдні Далекого Сходу живе чорноголова іволга. Вона багато в чому схожа на вищеописану, але у неї, на відміну від іволги звичайної, на потилиці є чорна смуга, що надає цій пташці надзвичайно кокетливий вигляд. Крім цього, яйця чорноголової іволги рожево-білого кольору з іржаво-коричневими плямами.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2021    Пернатая радуга    Rights Reserved.