^Back To Top

ЗимородокЦя яскрава пташка відома всім, хто хоч трохи знайомий зі світом пернатих. Описати зимородка дуже важко через його строкатості, та й немає в тому потреби: ні з якою іншою пташкою сплутати його неможливо.

Наш зимородок називається звичайним. Живе він практично у всій європейській частині Росії і уздовж південних азіатських кордонів країни, захоплюючи значну частину Далекого Сходу.

Хвіст у зимородка короткий, дзьоб довгий, ніжки маленькі. Голова і крила у птаха темно-зелені. Спина і хвіст блискуче-блакитні. Горло і смуга від дзьоба до вуха білуваті. Нижня сторона тіла іржаво-руда. Дзьоб буро-червоний. Самець і самочка практично не відрізняються один від одного.

Довжина птаха близько 17 см.

Як і більшість птахів-рибалок, зимородок воліє жити на самоті. Всього охочіше він селиться по берегах невеликих річок і струмків з чистою водою. Життя птиці багато в чому залежить від прозорості води, оскільки в каламутній воді здобич він не бачить. Бажано, щоб річки і струмки протікали через ліс або були порослими вербами. Якщо вода в таких джерелах взимку не замерзає, зимородок звідси нікуди не летить. Кочує птах з великим небажанням, оскільки літає не дуже добре.

ЗимородокЗимородок - мисливець-риболов. Він може годинами нерухомо сидіти на одному місці і вистежувати рибу. А потім прожогом кидається в воду, але далеко не завжди повертається зі здобиччю. Так що шукати прожиток йому доводиться від ранку до заходу сонця.

Їсть зимородок дрібну рибу і раків, але пташенят вигодовує комахами, якими теж не проти поласувати. Кістки і лусочки риб птах не їсть, а випльовує маленькими грудочками.

Зазвичай зимородок дзвінко кричить «кі кі кі». Але призовними звуками у нього є «тіп тіп» або «зі зі».

Гніздо птахи будують в сухому місці і обов'язково на крутому березі водойми. Тут вони проривають собі нору до 5 см в діаметрі і до 1 м в глибину. В кінці нора розширюється. Всю печеру вимощують риб'ячими кістками. Самка відкладає 6-7 яєць. Вони відносно великі, круглі, білі.

Як вже говорилося, вигодовують пташенят комахами, переважно бабками, у яких попередньо відламують голови і крила. Полювати на рибу молоді пташки вчаться досить довго.

Зимородок звичайний
Найбільш звичайний контактний і тривожний крик - свистове "піік", "псіів" або двоскладові крики "чікіі», не дуже гучні, але далеко чутні, що видаються зазвичай невеликими серіями, іноді дедалі частіші до трелі "чрічрічрічріт". Пісня - такі ж свисти. Взагалі птиці досить мовчазні.

Зимородок звичайний
Молоді птахи, спів.

Спеціально зимородків не ловлять. Або вони трапляються випадково, або їх беруть з гнізда. В останньому випадку пташенята виростають ручними і прекрасно живуть в клітці. Але характер у зимородків сварливий, в клітці з іншими пернатими, та й з прямими родичами незалежно від статі, їх краще не тримати. Бували випадки, коли розлючений птах забивав нелюбого сусіда до смерті, благо дзьоб у нього сильний..

ЗимородокЗимородокЗимородокЗимородокЗимородокЗимородокЗимородок кормит птенцовЗимородок

Зимородкам потрібно багато води, краще водоемчик з чистою водою. Годувати їх слід дрібною, бажано живою рибкою і комахами. Спіймані дорослі птахи в неволі майже не виживають. Якщо вони не поранені, то краще відразу ж відпустити їх на волю

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.