^Back To Top

ЗеленякЗеленяк (вона ж лісова канарка) одна з найпоширеніших співочих птахів нашої країни. Її можна зустріти на всій території Євразії.

На відміну від більшості наших співочих птахів перелітною зеленяк є тільки на півночі, в інших місцях це осідла пташка.

Жити зеленяки воліють поблизу людини. Особливо люблять високі дерева, на вершинах яких і співають свої пісні. Хоча цих пташок називають лісовими канарками, пісенька їх не настільки вишукана. Вона складається з кількох трелей і закінчується різким «іжжжж». Зазвичай пташки перемовляються короткими, як би дзюркотливими трелями.

Забарвлення оперення зеленяка не помітне, але приємне, можна навіть сказати ніжне. Основний тон оперення самця густий, оливково-жовтувато-зеленуватий. Спина трохи темніше черевної сторони тіла, з легким каштановим відтінком. Черевце і нижня частина грудей яскравого жовто-зеленого кольору. Верхня частина голови і шиї з димчасто-сірим відтінком. Дзьоб сірий. Самки схожі на самців, але оливково-зелений колір у них замінений блідим сірувато-бурим. Молоді птахи походять на самок, але мають на нижній стороні тіла темні поздовжні пестрини.

В середньому довжина зеленяка близько 12 см. Розмір крила в межах 8,5 см.

Гніздо зеленяк влаштовує в густому гіллі хвойних дерев і в колючих чагарниках, невисоко над землею. Воно являє собою досить пухке, але затишне спорудження. В якості будівельного матеріалу пташки використовують стеблинки, корінці і травинки. Зсередини гніздо викладено пташиним пір'ям, а зовні для маскування оброблено деревним мохом. У кладці 4-6 голуоовато-білих з чорнуватими і червоними цятками яєць. Висиджує потомство тільки самка, вигодовують обоє батьків. Пташенят зеленяки виводять один раз на рік, навіть якщо гніздо розорити, другий кладки в цей сезон вже не буде.

Зеленяк
Звуки - проста, однотонна і досить тріскуча трель, що закінчується низькими звуками "жжіу".

Після вильоту молодих, зеленяки якийсь час тримаються своїм маленьким виводком. Пізніше кілька виводків збираються разом, але великих зграй ці пташки ніколи не утворюють.

Зеленяки - тихі і нечутні істоти, виявити їх присутність можна лише уважно придивившись до пурхаючим навколо птахам. Часто їх плутають з горобцями, дивуючись зеленим забарвленням.

Зеленяків спеціально не ловлять. Вони легко потрапляють в найрізноманітніші снасті, якими ловлять інших птахів. Оскільки від природи ця пташка малорухлива, вона в клітці майже не б'ється і швидко стає ручною. При утриманні зеленяків в клітках стають легко помітні індивідуальні особливості характеру різних особин.

ЗеленякЗеленякЗеленякЗеленякЗеленякЗеленякЗеленякЗеленяк

 

Деякі з спійманих самців починають співати незабаром після приміщення їх в клітку, інші - лише через кілька місяців. В середньому зеленяки живуть в неволі 6-8 років. Це спокійні, флегматичні птиці, майже ніколи не сваряться з сусідами і поводяться по відношенню до них тихо і мирно.

Годувати зеленяків краще сумішшю різних зерен, при цьому насіння і коноплю давати їм краще в нераздавленном вигляді. Зрідка зерновий корм корисно урізноманітнити невеликими порціями тертої моркви і крутої пшоняної каші.

Найбільш зручна для зеленяків клітка: довжина - 50 см, ширина - 30 см, висота - 35 см.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.