^Back To Top

Завирушка альпійськаЦі пташки живуть в горах Південної і Середньої Європи, а також Малої Азії.

В цілому альпійські завирушки схожі на жайворонка. У самця верхня частина тіла сірувато-бура. Потилицю і боки шиї більш сірі. Пір'я, що криють передню частину спини і плечі мають широкі темно-бурі плями. Пір'я на підборідді і на горлі біле з чорними смужками по краях. Решта низ буро-сірий, з боків іржаво-червоний. Махові і покривні пера крил буро-чорні. Пір'я хвоста чорно-бурі, зовні облямовані більш світлою смужкою. Очі карі. Дзьоб кольору чорного рогу. Ноги жовтувато-бурі. Самка схожа на самця. У молодих птахів горло однотонне-сіре, а нижня сторона має плями коричневого кольору.

Довжина пташки 18 см.

Живе альпійська завирушка невеликими зграями і вважає за краще триматися біля житла людини. Її приваблює хлів для домашніх тварин. Гнізда пташки влаштовують на уступах стрімких скель. Будівельним матеріалом служать мох і трава, а всередині гніздо вистилається найбільше коров'ячої шерстю.

Завирушка альпійська
Пісня - звучна трель "трє-трє-фіть-юу", позивкі - неголосне "Черр", "журрк".

Самка відкладає 4-6 довгастих яєць з гладкою шкаралупою блакитно-зеленого кольору. Пташенят батьки вигодовують разом.

Завирушка альпійськаЗавирушка альпійськаЗавирушка альпійськаЗавирушка альпійська

 

До неволі альпійські завирушки звикають швидко, живуть в клітці по 5-8 років. Пташки дуже ласкаві, веселі і залучають нас легким мелодійним співом.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.