^Back To Top

Завирушка чорногорла

У горах Середньої і Центральної Азії, Північного і Середнього Уралу живе чарівна пташка чорногорла завирушка. На захід від Уралу рідкісна і нечисленна, зустрічається тут в басейні Печори і на невеликій території Архангельської області, між річками Пинега і Мезень. Як і сибірська завирушка, пташка ця дуже скритна. Жити вона любить в хвойних лісах з густим чагарниками, тут пташка проводить весь свій час.

Верх тіла у самця чорногорлої завирушки буро-сірий з поздовжніми темними плямами. Низ тіла охристий. Черевце білувате. Горло, смуга через око і щоки чорно-бурі. Над оком охриста бров. Самка один до одного схожа на самця. У молодих птахів, до першої линьки в серпні-вересні, верхня сторона тіла жовто-бура, з чорнуватими плямами, більш широкими і виразними на спині. Низ брудно і жовтувато-білий, з вузькими бурими плямами, що зникають на білуватій центральній частині черевця. На горлі пестрини згущуються.

Довжина черногорлої завирушки до 15 см.

Пісенька її представляє собою гучну дзвінку трель, яка безперешкодно розноситься по всій окрузі. Це соло дуже цінується любителями.

Завирушка чорногорла
Пісня за характером така ж, як у інших завірушек, нескладна, але приємна. Позивка - неголосне "црті".

Черногорлая завирушка ніколи не покидає ареал свого проживання, але кочує в його межах. Харчується тим же, чим і інші завирушки - хробаками, комахами, ягодами, насінням диких рослин і зернами.

Завирушка чорногорлаЗавирушка чорногорлаЗавирушка чорногорлаЗавирушка чорногорла

Умови утримання в неволі ті ж, що і у інших завірушек.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.