^Back To Top

Завирушка сибірськаНа півночі і частково на півдні (Приамур'є) Азіатської Росії, а також на Далекому Сході (крім узбережжя океану і півдня) мешкає сибірська завирушка. Це дуже скритна, мовчазна пташка. Вона вважає за краще весь час ховатися в самих густих кущах тайги, особливо якщо вони знаходяться на берегах річок.

У самця верх тіла буро-сірий, з темними поздовжніми плямами. Шапочка на голові і смуга від дзьоба через око чорні. Смуга завершується чорною плямою на щоці. Брова біла. Низ тіла вохристо жовтуватий, з рідкісними темними плямами на боках. Самка повністю схожа на самця. У осінніх перволітків забарвлення не таке насичене, як у старих птахів, і строкате. У пташенят верхня сторона тіла нерівно жовто-бура, з темними плямами, брови і нижня сторона тіла брудно-кремові, з дрібними бурими плямами.

Довжина пташки близько 15 см.

Сибірська завирушка співає тільки в шлюбний період. У цей час самець часто злітає на вершину дерева і видає веселі святкові трелі. Звичайними звуками для птахів також є тихі трелі «тіррррль».

Завирушка сибірська
Пісня складається з приємних тихих свистових трелей, дуже схожа на пісню лісової завирушки і також виконуєцься на вершині дерева, зазвичай ялини. Пісні короткі, слідують одна за одною з невеликими паузами. При тривозі видають неголосне «тісісісі», «сі», в інших ситуаціях мовчазні.

Гніздо завирушка будує на дереві. Самка відкладає до 5 блакитно-зелених яєць. Висиджує їх вона сама. Вигодовують пташенят обоє батьків.

Умови лову й утримання сибірської завирушки ті ж, що і у інших завірушек.

Завирушка сибірськаЗавирушка сибірськаЗавирушка сибірськаЗавирушка сибірська

 

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.