^Back To Top

Лісова завирушка

У природі існує 12 видів завірушек. У Європі зустрічається їх тільки два. Всі пташки дуже привабливі, вважаються кумедними співаками і утримуються шанувальниками декоративних птахів із задоволенням. Тим більше, що особливого клопоту господарям вони не доставляють, а ось поведінкою вельми цікаві.

У лісових регіонах Європи живе лісова завирушка. Мешкає вона на території від Архангельська і Мурманська до Кавказу. Ця пташка весела, жартівлива, не дарма прозвали її завирушка.

У самця лісової завирушки голова, шия, горло і зоб сірого кольору, підборіддя білувато-сіре. На верхній частині голови спостерігають бурі смужки. Близько вух оперення буре з більш світлими смужками. Груди і черевце білуваті, збоку бурі з темними смужками. Нижні пір'я хвоста бурі з білуватою облямівкою. Махові і стернові пера буро-чорні, зовні облямовані іржаво-бурим. Очі світло-карі. Дзьоб бурий. Самка один в один схожа на самця.

Довжина завирушки досягає 15 см, рідко коли більше, крило близько 7 см, хвіст до 6 см.

По поведінці завирушка настільки відмінна від інших птахів, що знавці моментально впізнають її здалеку. Пташка дуже спритно стрибає по землі, та так швидко, що походить на біжучу мишу. Вона з легкістю пробирається в самі затишні куточки лісу або саду і в пошуках їжі обшукує там облетіли листя.

Їжа завирушки складається з різних черв'яків, комах, дрібних ягід і насіння рослин. Підбирає все це птах з землі. Влітку завирушка воліє жучків і їх личинок, зате на перельоті харчується виключно дрібними зернами. Для поліпшення травлення вона періодично ковтає крупинки піску. У клітці завирушці необхідна чиста відстояна вода.

Завирушка лісова
Звуки - тиха трель "трьрьрі". Пісня також у вигляді коротких, але дзвінких трелей.

Завирушка лісова
Пісня, яку самець виконує найчастіше сидячи на самій вершині ялини або іншого дерева, складається з високих свистових трелей, неголосних і досить милозвучних, мелодійних.

Лісова завирушка

Пісні завирушки - дзвінкі, переливчасті - це чутні на далеку відстань трелі. Віртуоз вона, на жаль, не дуже гарний, переважно повторює тільки одну строфу «дідідєй дє». Закличний голос пташки звучить на кшталт «ді дуй дій» або «фрі фрі». Коли завирушка лякається, вона пронизливо кричить «дідід». На льоту ж зазвичай покрикує «бібібіль».

Гнізда влаштовуються завирушкою в густих гілках чагарників і на верхівках молодих густих ялинок. Зовні вони покриваються товстим шаром зеленого моху.

Скромне і непомітне забарвлення завирушки і прихований спосіб життя роблять її мало відомою більшості любителів птахів. Завірушек рідко тримають в клітках.

Ловлять їх пастками і птахоловками на приманку з різних ягід і зерен. Влаштовують ловлю біля будинку, в найближчому фруктовому саду. Зазвичай це відбувається пізно восени і взимку.

Спіймані завирушки спершу сильно кидаються по клітці, але звикають до неволі порівняно швидко. Особливо велике задоволення приносять ці сіренькі пташки при утриманні їх у великих вольєрах, де, маючи можливість так само, як і на волі, проводити весь час на землі, завирушки постійно копошаться, відшукують і підбирають якісь смакоти і гордовито повідомляють про це сусідам.

Лісова завирушкаЛісова завирушкаЛісова завирушкаЛісова завирушка

 

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.