^Back To Top

Білокрилий жайворонок

У сухих полинових степах південного сходу Європейської частини Росії живе білокрилий жайворонок.

Він сильно відрізняється оперенням від інших жайворонків. У самця білокрилого жайворонка тім'я, область вух, плечі і надхвостье іржаво-рудого кольору, спина сіра з бурим відтінком, горло, зоб, груди і черевце - брудно-білі з неясними блідо-бурими смужками на зобі. Крила в складеному стані темно-бурі з широкою білою смугою. Завдяки цій білій смузі він і отримав свою назву, білі у жайворонка також смужки з боків хвоста. При польоті крила здаються білими, відбувається це завдяки білим вершинам махових пір'їн. Хвіст чорно-бурий з білими зовнішніми опахалами рульового пір'я. Самка схожа на самця.

За своїм образом життя білокрилий жайворонок подібний іншим, але одну особливість в біології цього птаха слід зазначити. У білокрилих жайворонків, на відміну від інших пташенят співочих птахів, напівоперівшіеся пташенята десяти-дванадцятиденного віку, ще не літають, а вже йдуть з гнізд і бігають самостійно і поодинці по голому степу. Багато з них в цей час гинуть від пернатих хижаків і, потрапляючи в колії доріг, від коліс проїжджаючих возів і машин. На жаль, такими невдалими і вічними жертвами створила їх сувора природа.

Білокрилий жайворонок важко звикає до клітки, довгий час б'ється в ній, але по відношенню до корму досить невибагливий і бере будь-який їстівний зерновий корм.

Жайворонок білокрилий
Пісня за звучанням і характером токового польоту дуже схожа на пісню польового жайворонка, це "нескінченні" трелі в тремтливому польоті. Але пісня не настільки злитна, складається з помітно окремих трелей, хоча і слідуючих безперервно одна за одною. Позивка - дзюркотливі або навіть цвірінькаючі "чвірьрь", "чірь", "вірь-вірь", "чірррі".

Спів білокрилого жайворонка мало музичний і, мабуть, через вміст в пісні цвірінькаючих звуків, гірше, ніж у всіх інших наших жайворонків.

Білокрилий жайворонокБілокрилий жайворонокБілокрилий жайворонокПташеня білокрилого жайворонка

 

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.