^Back To Top

Жайворонок лісовий (дзига)

Жайворонок лісовий (дзига) - звичайний птах, що гніздится у північних областях Росії (мешкає починаючи від 60 ° с. ш. і до південних кордонів Вологодської області та Татарії). Південніше він теж зустрічається, але ніде не буває численним і гніздиться в потрібних місцях невеликими дружними групами.

Оперення самця лісового жайворонка на спинці буре з темними центрами пір'я, різко вираженими на голові і спині і менш виразними на потилиці. Черевна сторона брудного вохристо-білуватого кольору з ясними поздовжніми чорними рисками на зобі. Над очима до потилиці проходить біла смужка, область вух з рудуватим вершинами пір'я, крила темно-бурі, середнє рульове пір'я - жовто-буре, крайні пари кермових мають жовтувато-білі плями. Характерна ознака дзиг - невеликий хохол з коротких і округлих пір'їн, робить задню частину тімені у спокійно сидячого птаха не гладкою, а такою що кутом спускається до потилиці. Самка схожа на самця.

Прилітає дзига до нас дуже рано, зазвичай лише на кілька днів пізніше появи польових жайворонків.

Спосіб життя дзиґи схожий зі способом життя польового та інших жайворонків.

Пісню свою, Що високо цінується птахоловами і любителями пташиного співу (дзига вважається другим після солов'я майстром співу), дзиґи співають з самого початку весняного прильоту і до середини червня. Розпал співу буває в кінці квітня і в перших числах травня. В цей час дзиґи часто співають ночами.

Під час співу птиці сидять на землі або на дереві, зрідка вони злітають з піснею в повітря, і тоді нагадують польового жайворонка. Пісня дзиґи, позбавлена ​​яких би то не було різких, пронизливих і цвірінькають звуків, за своєю мелодійністю і тембром дійсно надзвичайно чудова.

Жайворонок лісовий (дзига)
Пісня проста, але мелодійна. Це свистові фрази, виконані одна за одною з невеликими інтервалами. Вони відрізняються одна від одної незначно і звучать на кшталт швидкого "юлі-юлі-юлі ...", "юль-юль-юль ...", "йіль-йіль-йіль ...", "цлі-цлі-цлі. .. "," тілю-тілю-тілю ... "і т.п. У кожній з подібних фраз 10-15 складів. Зазвичай кожна фраза звучить з невеликим пониженням тону. Через ці "юлі" і "юль" лісового жайворонка звуть юлою.

Пісня дзиги легко передається звуками «юль юль юль юль» «тілі тілі тві тві тві» «юлю юлю юлю юлю» і іноді закінчується мелодійними «віті віті віті віті віті».

Жайворонок лісовий (дзига)Жайворонок лісовий (дзига)Гніздо жайворонка лісовогоЖайворонок лісовий (дзига)Жайворонок лісовий (дзига)Жайворонок лісовий (дзига)Жайворонок лісовий (дзига)Жайворонок лісовий (дзига)

 Ловлять дзигу тільки навесні, одночасно з ловом польових жайворонків. Відбувається це на точках схованкою і лучками на заводних і манних птахів.

Правила утримання дзиг в неволі такі ж, як і для всіх жайворонків. Слід пам'ятати, що на відміну від інших жайворонків, в раціоні дзиг щодня повинні бути три-чотири борошняних хробака.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.