^Back To Top

Жайворонок рогатий

Вид рогатих жайворонків складається з більш ніж 30 підвидів, що заселяють майже всю Північну Америку, а також тундру, степ, пустелі і високогір'я Євразії. У нашому регіоні поширені 2 підвида з ізольованими один від одного ареалами проживання.

Тундровий підвид, його ще називають Полярний жайворонок (Рюм, альпійський жайворонок) - типовий полярний птах, що населяє тундру від її самих північних, обмежених Льодовитим океаном морських прибережних дюн. Зустрічається він на безлісих піщаних ділянках власне тундри і на кам'янистих вершинах її невисоких гір і кам'яних гряд. Взимку рюми відлітають з тундри на південь, аж до передгір'їв Кавказу.

Забарвлення самця рюма в свіжому оперенні наступне: лоб, брови, горло і прилеглі до нього частини шиї світло-жовті; передня частина тімені, вуздечки, пучки подовженого пір'я з обох сторін тімені («ріжки») і криючі вуха - чорні. Поперек зоба і верхньої частини грудей йде широка чорна смуга, що не з'єднується з нижніми краями чорних вуздечок. Загальне забарвлення інших частин спинки сірувато-буре з м'яким винно-рожевим відтінком. Нижня частина грудей, черевце і підхвостье - білі. Самка схожа на самця, але тони в її оперенні тьмяні і чорний колір розвинений менше. Молоді птахи схожі на дорослих птахів.

Спів рюмів - тихий, протяжний, дуже мелодійний свист «фьі фі тіті». Закличний крик - більш високий, сумний, однозначний свист.

Жайворонок рогатий
Пісня неголосна і коротенька, складається всього з декількох приємних трелек: "трі-тє-тю-трі", "трю-ті-трє-тю-ті", "црлі-цє-тю-тізізі".

Жайворонок рогатий
При співі в повітрі повторює пісні одну за одною: "црліцєтю-цітєрлю-црліцєтюлі". Іноді так само співає на землі.

Жайворонок рогатий
Занепокоєння. При тривозі у гнізда - високе свистове, майже писк - "йііі" або "п-тііі". Нерідко самці при неспокої видають тривожні сигнали інших птахів, причому дуже схоже.

Рюмів, як правило, ловлять взимку і випадково - тайниками і лучками. Птахів покривають під час годівлі на точках у проїжджих доріг.

Гніздо у рюмів таке ж, як і у інших жайворонків. Самка відкладає 3-5 брудно-білих з темними плямами яєць. Висиджує кладку вона на самоті.

Спорудження кліток для рюмов, правила годування і догляду за ними - однакові з усіма жайворонками.

На Кавказі живе гірський рогатий жайворонок. Цей жайворонок величиною трохи крупніше рюма. Відмінністю його є чорний, що зливається з чорними вуздечками, зоб. Таким чином, горло гірського рогатого жайворонка має вигляд світло-жовтої плями на чорному тлі. Самки схожі на самців.

Гірські і сухі рівнинні степи - місця проживання білогорлового підвиду. Він не має жовтого в опіренні, світлі ділянки на горлі білі.

За способом життя, по співу і звичкам гірські жайворонки майже ідентичні з рюмамі.

Жайворонок рогатийЖайворонок рогатийЖайворонок рогатийРюмРюмЖайворонок рогатийЖайворонок рогатийЖайворонок рогатий

 

На противагу всім іншим видам жайворонків, рогаті - дуже довірливі, сумирні і швидко звикають до людини і до клітки.

Через дуже короткий час перебування в неволі вони починають напівголосно (їх звичайний спосіб) наспівувати свої тихі трелі, підходити, оглядати з цікавістю людину яка наблизилась до їхньої клітки. Миролюбна та спокійна вдача, граціозні рухи і красива зовнішність роблять рогатих жайворонків дуже приємними мешканцями кліток.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.