^Back To Top

Дубоніс звичайний

У помірних і теплих широтах від Західної Європи до Далекого Сходу живе красиво і строкато розфарбований представник майже виключно рослиноїдних птахів - дубоніс.

У дубоноса звичайного масивний, високий і товстий дзьоб правильно конусоподібної форми, більш потужний, ніж у інших наших співочих птахів.

Оперення самця дубоноса навесні дуже красиве. Лоб, тім'я і потилиця світло-коричневі; шия сіро-рожева; плечі каштаново-бурі; Надхвістя оливково-буре. Черевна сторона тіла винно-сірого кольору; махові пера чорні з чисто білими поздовжніми плямами у вершин; хвіст (крім середнього рульового пір'я, маючих білі плями) чорний; вуздечка, підборіддя і вузька смуга навколо дзьоба - чорні. Весь чорний колір оперення з сильним синьо-металевим блиском. Дзьоб восени і взимку жовтувато-рожевий, навесні інтенсивного синьо-блакитного кольору з чорною вершиною. Самка схожа на самця, але тьмяніше і сіріше за нього.

Довжина птаха близько 18 см, крило приблизно 10 см, хвіст до 5,5 см.

Улюблені місця проживання дубоноса - старі діброви, поблизу яких знаходяться дикорослі або культурні фруктові і ягідні сади. На жаль, дубоноси - відомі руйнівники садових ділянок: одна невелика сім'я птахів (5-7 особин) може дуже швидко з'їсти урожай великого вишневого дерева (вишня - їх найулюбленіша ягода).

Дубоніс звичайний

Дубоніс птах лінивий і незграбний, літає важко і з шумом. Але з іншого боку, це птах до неймовірності хитрий, дуже обережний, вміє чудово ховатися. Знайти дубоноса в густій ​​зелені дерева практично неможливо. Одночасно це дуже сміливий птах. Якщо дубоноси напали на ваш сад, стріляти в повітря марно, просто шуміти - тим більше. Або відразу підстрелите парочку птахів, або вони зжеруть ваш урожай до останньої ягідки.

Гнізда, що представляють собою плоскі і досить великі споруди, дубоноси будують на різних листяних деревах, в трьох-чотирьох метрах над землею. Зроблені вони з сухих прутиків і корінців. Усередині гніздо викладено шерстю, щетиною, м'якими корінцями. Самка відкладає від 3 до 5 яєць. Вони попелясто-сірого кольору з жовтуватим відтінком і покриті бурими, чорно-бурими, темно-попелясто-сірими плямами, рисками і жилками. На яйцях майже весь час сидить самка, самець змінює її тільки на час їжі. Пташенят вигодовують обоє батьків. Після вильоту молоді з гнізда батьки ще довго водять молодих за собою.

Згодом сімейство дубоносів тримається одним виводком і, залишаючи місце гніздування, починає кочувати по садам, які мають кісточкові фруктові дерева. Цікаво, що у деяких ягід дубоноси просто розгризають кісточки з задоволення, а м'якоть викидають. Сам процес разгризанія їм надзвичайно приємний.

Ловлять дубоносів рідко, але застосовують при цьому найрізноманітніші способи. Найчастіше використовують пастки і самолови, в які ці рішучі і небоязлівие птиці легко попадаються на будь-якого манка і на будь-яку смачну приманку.

Клітки для дубоносів повинні бути більшої величини, ніж для інших близьких до них птахів (зеленушок, в'юрків, зябликів). Адже птиці ці неповороткі, солідні. Оптимальний розмір клітки для дубоноса наступний: довжина 50 см, ширина 35 см, висота 40 см.

Спіймані дубоноси плюють на неволю з високої гірки і відразу ж з великої жадібністю приймаються за будь-який зернової і ягідний корм. Вони жеруть, жеруть, жеруть ... І смертельно бояться господаря, який дає їм корм. Тільки не подумайте, що пташки бояться за своє життя! Головне для дубоноса - а раптом ви безсоромно зжерете їхню їжу, і їм нічого не дістанеться? За таке і порішити можна! Так, довго, дуже довго залишаються дикими і полохливими наші ненаситні дубоноси.

Тримають дубоносів в клітках виключно за їх оригінальну зовнішність і красу оперення, так як спів цих птахів складається з самих немелодійний звуків, які тільки можуть видавати наші співочі птахи. Взагалі їх спів може бути названо співом лише з дуже великою натяжкою. Він нагадує скрип, що видається при терті тупого ножа об залізо.

Дубоніс звичайний
Позивка - неголосне високе "цік", "цік-цік-цік", "цріі". Позивки можуть частішати і зливатися в суху трель: "цкцкцкцкцк". Пісня тиха і коротка, примітивний набір звуків на кшталт "тік-віріі-рії-рії" або "чічі-тююр-Віві" і т.п.

Годувати дубоноса слід різноманітними насінням (не роздавлюючи його), ягодами горобини, які вони дуже люблять, кашею і тертою морквою. Не забувайте: головне задоволення дубоноса - розгризати тверду шкаралупу і діставати зернятка. Будьте ласкаві догоджати своїм прискіпливим і примхливим вихованцям.

Як і всі ненажери, дубоноси - птиці миролюбні і самовдоволені. Вміщені в садки і вольєри, вони ніколи не ображають своїх слабших співмешканців.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.