^Back To Top

Phoenicurus erythrogastrus Сім.: Мухоловковые, Рід: Звичайні горихвістки

Червоногруда горихвістка

У невеликому північно-східному регіоні Прибайкалля проживає чарівна істота - червоногруда горихвістка.

Це невелика, дуже довгонога пташка. Вона відносно крупніше більшості горихвісток: довжина її близько 16 см. У самця голова, горло, зоб, спина і крила чорні. Шапочка на голові і широка смуга на крилі білі. Груди, черевце і хвіст іржаво-червоні. Самка буро-сіра, з рудим хвостом. Молоді птахи схожі на самку, але на додаток покриті світлими плямами.

Червоногрудих горихвісток дуже часто бачать в місцях їх проживання, коли вона сидить на верхівці куща або на гребені каменю. Вона любить похизуватись у всіх на очах, незмінно виконуючи традиційні для горихвісток дії - раз у раз струшуючи хвостиком.

Жити птах воліє у горах, в глухих ущелинах, скелях, біля гірських річок, де багато комах. Взимку пташка перебирається в зарості обліпихи та інших ягідних чагарників в долинах гірських річок. Іншими словами, червоногруда горихвістка пташка осіла.

Пісенька у цієї горихвістки тиха, більш схожа на щебетання. Зате закличний крик гучний, дзвінкий «тьііть ті тік, тьііть ті тік».

Горихвістка червоногруда
Крик - дзвінке «тьіть-тік-тік». Пісня - набір тихих щебечучих звуків з включенням наслідувань голосам інших птахів.

Гніздо червоногруда горихвістка в'є в тріщинах скель. Самка відкладає 3-5 білих з червоними цятками яєць, потомство виходжують обоє батьків.

В іншому пташка схожа на своїх родичів.

 

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.