^Back To Top

Phoenicurus ochruros Сім.: Мухоловковые, Рід: Горихвістки

Горихвістка-чорнушка

На території Північного Кавказу живе горихвістка-чорнушка, точніше її так званий підвид Туркестанська горихвістка-чорнушка. Іноді вона залітає і в області Південного Уралу.

У самця верх голови і шиї сірі. Спина, горло, боки голови, верхня частина черевця і груди чорні. Інша частина черевця і хвіст іржаво-руді. Самка буровато-сіра, з рудим хвостом. Самка і молоді птахи практично не помітні. Довжина пташки до 13 см.

У горихвістки-чорнушки своя особлива пісенька. Вона складається з скрипучих і шиплячих звуків, що перемежовуються треллю «фіть тік тік».

Пташка живе на відкритих просторах гір, поруч зі скелями і камінням. Іноді оселяється в ущелинах кам'яних будинків. У цих місцях вона в'є гніздо.

Самка відкладає 5-6 яєць блакитно-білого кольору. Висиджує потомство вона сама, доглядають за пташенятами обоє батьків.

Горихвістка чорна
Звуки - дзвінке "фьюіть-тік-тік". Пісня - короткі трелі і тріск, иноді з флейтовими свистами.

Європейська горихвістка-чорнушка статурою схожа на звичайну горихвістку, у самця переважає темно-сіре, майже чорне забарвлення, з чорними "обличчям" і грудьми. Білі зовнішні опахала другорядних і третьорядних махових створюють на складеному крилі білу пляму. Однак ця пляма може бути виражена по-різному, аж до повної відсутності (облямівки зношуються). Самка в основному буро-сіра.

Молодь в гніздовому пір'ї схожа на самку, але з явно вираженими темними облямівками на покривному оперенні, відрізняються від молоді звичайних горихвосток загальним темним забарвленням і відсутністю світлих плям зверху. Хвіст у всіх птахів рудий, як у звичайної горихвістки.

В іншому чорнушка схожа на своїх родичів, хіба що буде більш кокеткою.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2021    Пернатая радуга    Rights Reserved.