^Back To Top

Вьюрок канареечный

Він же дика європейська канарка або жовтогрудка - звичайний птах для Європи.

Він найбільше схожий на королькового в'юрка, до якого близький за походженням. Забарвленням цей в'юрок більш нагадує чижа.

Самець канаркового в'юрка забарвлений в жовті, зелені та темно-бурі кольори. Лоб у нього, надхвістя, надкрилля, груди і черевце - яскравого жовтого кольору з зеленуватим відтінком; верхня сторона тіла темно-бура з жовтими облямівками на пір'ї; боки блідо-жовті з темними наствольними плямами; крила і хвіст - чорно-бурі. Самка більш сіра і блідіше самця, з меншим розвитком жовтого кольору.

Довжина птаха близько 13 см.

Найчастіше канарковий в'юрок селиться в садах і парках, влаштовуючи своєю оселю в огортаючих їх колючій огорожі. Особливо їм улюблені місця, де ростуть хоча б невеликі групи хвойних дерев.

Пташка ця дуже красива, рухлива і граціозна. Вона завжди весела, завжди в дусі, завжди любить суспільство собі подібних. Поведінка в'юрків змінюється тільки в тому випадку, коли весна стоїть холодна, вітряна або дощова. В цей час пташка сильно хохлиться і намагається побільше спати, ховаючи головку під крильце. Вона не хворіє, вона нудьгує.

Пісеньку канаркового в'юрка можна назвати чудовою: вона занадто одноманітна і в ній занадто багато цвірінькають звуків. Однак недолік цей можна пробачити в'юрку за ніжність голосу, примноженого добрим характером самого птаха.

Тримають канаркових в'юрків в звичайних щегліних і чіжіних клітках. Вони дуже прихильні пташки, не б'ються після упіймання і з першого ж дня полону починають співати, причому співають багато, з ранку і до сутінків. Співаючий самець трохи опускає крила, піднімає хвостик і, повертаючи головку в різні боки, видає приємну трель. Поза його при цьому нагадує позу співаючого королькового в'юрка.

Поміщати канаркових в'юрків в загальну клітку не можна: самці зараз же починають запекло битися один з одним, і один з них може загинути.

Годують пташок звичайним для всіх видів в'юрків кормом.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.