^Back To Top

В'юрок корольковий

Він же королівський в'юрок або березовий чиж. Живе в передгір'ях і в горах Кавказу. Улюблені його місця проживання - починаючи від середньої зони гір і піднімаючись до перевалів і смуги вічного снігу, гірські вершини, ділянки кам'янистого степу, субальпійські та альпійські луки, обривисті скелі і осипи, порослі окремими кущиками астрагалів, шипшини і кизилових дерев.

Самець королькового в'юрка в свіжому оперенні, надягаємому їм до середини зими, - один з найкрасивіших співочих птахів. У нього лоб, тім'я і потилиця - яскраво-червоні або оксамитово-малиново-червоні; вся голова, шия і зоб - густого чорного кольору з попелястим вершинами пір'я на задній стороні шиї. Спина коричнево-бура з чорними плямами, боки і надхвістя оранжево-рожеві, нижня частина грудей жовтувато-охриста з поздовжніми чорними плямами, густішими у зоба; черевце сіро-жовте. Пахвове пір'я оранжево-жовте, крила і хвіст темно-бурі. Самка забарвлена ​​подібно самцеві, але червона шапочка на голові у неї має вигляд тільки вузької смужки на лобі.

Довжина птаха близько 13 см.

У королькових в'юрків гранично розвинений інстинкт стайності. Протягом цілого року ці пташки тримаються виводками, виводки ж, збираючись разом, утворюють величезні зграї. Тільки в короткий період між квітнем і червнем, коли в'юрки зайняті висиджування яєць і вихованням пташенят, вони іноді збираються в зграйки. Однак і тоді їх набагато частіше можна бачити по кілька особин разом, так як пари пташок селяться ближче до своїх товаришів.

Гнізда королькові в'юрки влаштовують у вузьких щілинах на стрімких і абсолютно неприступних скелях.

Досить часто у королькових в'юрків буває дві кладки за літо. Молодь першого виводку полишае гнізда на початку червня, але тримаються неподалік від рідного гнізда. Слетки другого виводка з'являються в середині липня і до кінця літа вже готові до сурового дорослого життя. Старші і молодші об'єднуються в загальну зграйку під керівництвом батьків.

Відбувається це в серпні. З'єднавшись в зграю виводок разом шукає корм (насіння різних деревних порід, альпійських трав'янистих рослин і бур'янів). Випавший в горах вже на початку жовтня сніг змушує королькових в'юрків спускатися в долини передгір'їв. Зрідка, при особливо рясних снігопадах, зустрічаються вони і за межами гірських хребтів.

Ловлять королькових в'юрків на Північному Кавказі починаючи з жовтня-листопада і закінчуючи лютим і початком березня. Робити це краще в безлісих ущелинах передгір'їв, виключно на клей, обов'язково використовуючи манних птахів, на поклик яких в'юрки відгукуються з превеликим співчуттям.

У неволі королькові в'юрки найбільш приємні і симпатичні клітинні птиці. Мабуть, це єдині з усіх співочих птахів, яким після упіймання не потрібно підв'язувати крила, їх навіть не треба поміщати в кутейки. Посаджені в досить просторі садки по кілька штук разом, королькові в'юрки, якщо їх не турбувати, абсолютно не кидаються в тісному приміщенні, а, посидівши на верхніх жердинках, причепурившись і привівши себе в порядок, спокійно злітають до годівниць, їдять насіння, п'ють воду з чашок.

Часто молоді самці починають співати повними голосами днів через п'ять-шість після впровадження їх в клітку. Більш похилого віку сумують трохи довше.

Кращими приміщеннями для королькових в'юрків, як вже казали, є просторі садки, але і в клітках вони живуть чудово.

Дещо складніше годування цих птахів. корольковим в'юркам більш ніж кому-небудь з зерноїдних співочих птахів необхідний різноманітний корм. Одноманітність його, навіть при дачі найбільш улюблених пташками макових зерен (звичайний основний корм королькових в'юрків в неволі), для них згубна.

У клітці королькова в'юрки живуть по п'ять-сім років. Для цього годувати їх бажано наступними сумішами насіння: макові зерна (дуже небагато), насіння канарника, солодка сурепка (ріпак), лляне насіння, давлені коноплі і роздавлене насіння соняшника(в невеликих порціях). До цього основного корму слід додавати звичайний для всіх наших співочих птахів корм - терту моркву (можна з сиром) і пшоняну кашу.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.