^Back To Top

Співочий дрізд

Співочий дрізд за своєю величиною займає проміжне положення між Дроздом-чикотенем і Дроздом білобровим.

Поширений в лісовій зоні Євразії від Атлантики аж до Байкалу.

Оперення верхньої частини тіла самця маслянисто-сіре. Знизу воно жовтувато-біле з трикутними або яйцеподібними бурими плямами. Нижні криючі пір'я крил блідого іржаво-жовтого кольору. Пахвові пір'я - жовто-охристі. Самки схожі на самців, але трохи дрібніше.

Довжина птаха приблизно 24 см, крило близько 11,5 см, хвіст до 8,5 см.

Цей дрізд займає перше місце серед всіх дроздів по красі, звучності і гармонійності звуків пісні. «Пісня співочого дрозда чудова, - пише І.К. Шамов, - вона складається з довгої низки свистових і інших своєрідних звуків і колін; часом є і наслідування». Серед флейтових звуків в пісні цього виду є окремі строфи, які дуже нагадують строфи солов'я. Закличний звук птиці «ціп», до якого іноді додається тихе «так» або «тек».

Дрізд співочий
Звуки - в разі тривоги "тікс-тікс" або "ціін". Пісня голосна, з багатьох дзвінких свистовых звуків "спірідон-спірідон-чайпіть-чай-піть-вітью-вітью".

Співочий дрізд

Гніздитися співочий дрізд починає в квітні. Гніздо влаштовує на невеликих деревах або в кущах, ближче до землі. Стінки гнізда тонкі, а зсередини воно ретельно, міцно і охайно викладено проклеванним наскрізь гнилим деревом, склеєних слиною і дуже гладко вирівняне дзьобом. Відмітною ознакою гнізда співочого дрозда служить гладко вимазаний глиною лоточок, з якого пізніше зручно вчитися літати підрослим пташенятам.

Самка співочого дрозда відкладає 4-6 яєць, блискучих, гладких, кольору морської хвилі, покритих чорними і чорно-бурими плямами. Пташенята ростуть швидко. За слетками дрозди майже не доглядають. Тому друга кладка відбувається вже в травні.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.