^Back To Top

Дрізд-омелюх (Деряба)

Дрізд-омелюх (Деряба) займає всю зону лісів помірного клімату від Західної Європи до Байкалу, а тому дуже добре знайомий жителям сільської місцевості.

Омелюх - найбільший з наших дроздів. Пофарбований він більш однотонно, ніж його родичі. У самця оперення верхньої частини тіла темно-сіре, без крапок. З боків голови воно іржаво-жовтувате. Знизу пір'ячко іржаво-жовтувато-біле. На горлі - трикутні, на грудях - яйцеподібні або ниркоподібні буровато-чорні плями. Махові пера, великі криючі пера крил і рульові пера птаха червонувато-сірі зі світлим сірувато-жовтуватим обідком. Очі карі. Дзьоб темний. Ноги світлого рогового кольору. Забарвлення самки таке ж, але за розміром вона менше самця. У молодих птахів на нижній частині тіла уздовж пір'я є гострокінцеві жовті плями, по краях вони чорні. Криючі пера крил облямовані жовтою облямівкою.

Довжина птаха приблизно 26 см, крило до 16 см, хвіст близько 12 см.

Спів омелюха складається з 5-6 строф флейтового характеру. За це їх дуже цінують любителі пташиного співу.

Закличний голос омелюха звучить «шнєрр», який нагадує звук, подібний до того, як дерев'яною паличкою водять по зубцям металевого гребінця. При хвилюванні між «шнєрр» птах раз у раз вставляє швидке «ра та та», щось на зразок барабанного бою.

Дрізд-омелюх
Звуки - глуха трель "хррр..." або крик "кхі... кхі...". Пісня дзвінка, складається з чистих свистових звуків.

Дрізд-омелюх починає вити гнізда з березня. Віддає перевагу селитися на хвойних деревах, метрах в 10-15 від землі. Гніздо птах робить з тонких сухих прутиків, стеблинок, лишаїв, моху. Усередині вистилає його листям, травою і квітковими кісточками. Самка зазвичай відкладає 4-5 яєчок. Вони невеликого розміру, з гладкою шкаралупою кольору морської хвилі і покриті великими і дрібними фіолетово-сірими точками.

Протягом літа омелюх вигодовує два виводка, дуже рідко один.

 

Social button for Joomla

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.