^Back To Top

Грак

Цей птах з породи ворон, але відрізняється від своїх родичів більш струнким складом тіла, подовженими дзьобом і крилами, чудовим блискучим оперенням.

Живуть граки майже на всій території (за винятком Півночі) Європейській частині, а так само вздовж південних кордонів Азії. Птах перелітний. Зимує в Африці.

Самець і самка грака дуже схожі. Оперення у них синяво-чорне. Особливість дорослих птахів і їх відмінність від інших ворон - гола брудно-біла шкіра навколо дзьоба. Пояснюється це тим, що граки постійно риються в землі і стирають нею оперення.

Грач легко літає, не гірше ходить по землі. Дуже товариська птах. Живе колоніями. Не відмовляється від компанії галок, шпаків і інших рівних йому в розмірах і силі птахів.

Співати грак, звичайно, не вміє. Він хрипко каркає «краа краа». З іншого боку, грач непоганий пересмішник, вміє наслідувати багатьом звукам.

Птах всеїдний. Грак з задоволенням клює зерна, поглинає будь-які овочі і фрукти, але з ще більшим задоволенням їсть комах у всіх стадіях їх розвитку, не відмовляється від мишей і дрібних птахів.

Гніздування граків немає необхідності описувати, досить згадати знамениту картину А. К. Саврасова «Граки прилетіли». Птах завжди селиться колоніями. На одному дереві часто буває по 15-16 гнізд.

Грак

Самка відкладає 4-5 блідо-зелених або зеленувато-блакитних з темно-бурими точками яєць. Пташенят батьки вигодовують комахами.

У клітці граків тримають рідко. Умови утримання в неволі для нього такі ж, як і для ворони. Навчити говорити грака майже неможливо.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.