^Back To Top

Обычная Горихвостка

Садова горихвістка воліє жити тільки на деревах. Вона влаштувалася в старих фруктових садах, парках і на кладовищах. Пташка не дуже-то прагне до близькості з людиною, тому досить широко поширена в природних ландшафтах - в високостовбурових змішаних лісах і в хвойних борах, де в обов'язковому порядку є густі чагарники.

Дорослий самець садової горихвістки має чорні лоб, боки голови і горло. Інша частина верху у пташки попелясто-сіра. Груди, боки, хвіст - яскравого іржаво-червоного кольору. Верхня частина голови і середина нижньої частини тіла білі. Очі карі. Ноги і дзьоб чорні.

Самка відрізняється темно-сірим забарвленням верхньої частини тіла. Нижня частина тіла у неї сіра, а горло іноді темніше. Молоді птахи мають сіру верхню частину тіла, вкриту іржаво-жовтими і бурими плямами. Сірі пір'я нижньої частині тіла мають іржаво-жовті облямівки, тому пташки здаються рябими.

Розміри цієї горихвістки такі ж, як і у домової горихвістки.

Оскільки садові горихвістки птиці комахоїдні, то вони неминуче перелітні. З'являються горихвістки не раніше другої декади квітня, а то і в кінці місяця. Зимують вони в Північній і Центральній Африці, а також в Індії.

Горихвістка звичайна
Звуки - мелодійні, що повторюються, вигуки "фюіть-тік-тік-фюіть-тік-тік...". Пісня - коротка трель, починається розтягнутим звуком і закінчується різким "фйіі-рюрюрюрюрю-цікру...".

Спосіб життя садової горихвістки багато в чому нагадує домову горихвістку. Однак спів її красивіше і багатше. У пісні у пташки всього 2 чи 3 строфи, але вони дуже мелодійні і ніжні, схожі на звуки флейти. Горихвостка чудова і безпардонна пересмішник і дуже любить використовувати чужу пісеньку, інтерпретуючи її як справжній віртуоз. Власний закличний звук пташки скромний - «уіт уіт так так».

Інша особливість садової горихвістки - вона не гребує підбирати корм з землі і часто копошиться в торішніх листках. Якби ми краще розбиралися в пташиних відносинах, швидше за все дізналися б, що чістоплюйкі домашні горихвістки дуже навіть їх за це зневажають і звуть «замурзаними».

Наступна особливість - гнізда садова горихвістка воліє будувати в дуплах дерев, особливо якщо у них вузькі отвори. Пташка просто звалює в дупло купу корінців і стеблинок, а потім, зробивши в ній поглиблення, вистилає його пір'їнками.

Яйця горихвостка відкладає в кінці травня, числом від 5 до 8, не більше. У яєць гладка шкаралупа блакитно зеленуватого кольору.

За літо садова горихвістка вигодовує два виводки, при цьому, на відміну від інших птахів, завжди будується друге, нове гніздо і обов'язково в іншому місці.

Садову горихвістку тримають в клітці частіше інших видів горихвісток.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2021    Пернатая радуга    Rights Reserved.