^Back To Top

Галка

Галка - найменша з живучих у нас ворон.

Оперення самця галки чорне, тільки на задній частині голови і на потилиці попелясто-сіре. Очі сріблясто-білі. Самка схожа на самця. Іноді зустрічаються галки-виродки: вони або білого, або жовтувато-рожево-білого кольору.

Довжина птаха близько 33 см.

Живе галка на всій території, крім Крайньої Півночі. Обжилася вона переважно в містах і селах, ближче до смітників.

Частина галок перелітні птахи, частина - осілі і на зиму не відлітають.

Птах ця дуже рухливий, жвавий, веселий. Будучи досить товариською, галка уживається з багатьма іншими птахами і веде стайнтй спосіб життя. Вона прекрасно літає; запаморочливі повітряні піруети здавна є її найулюбленішими розвагами.

Більшість з нас взагалі не відрізняє галку від ворони. Найлегше це зробити по голосу птиці: галка не ​​каркає, а приємно вигукує «йєк йєк» або «дєр дєр». Любить галка і просто поговорити, вона вміє наслідувати багатьом звукам і в період спарювання використовує їх для тривалих приємних бесід з іншими галками.

Галка
Звуки - досить дзвінкі викрики "кеее-кеее..." або "каа-каа".

Їсть галка різних комах, черв'яків, равликів. Не проти покуштувати зерен, різних овочів, плодів і ягід.

Галка

Гніздяться галки на високих деревах або на дахах високих будівель, дуже часто селяться в колоніях граків. Птахи дорожать своїми старими гніздами і повертаються до них щороку. Для галок характерні бійки за кращі місця для будівництва гнізда. У кладці 4-6 блакитно-зелених яєць, покритих чорно-бурими цятками. Висиджує їх самка, пташенят пестують обоє батьків. Годують малят комахами і черв'яками. Взагалі, галки відрізняються великою батьківською любов'ю і самопожертвою, вони готові битися навіть з совами і яструбами, аби захистити своє потомство.

Галок, на відміну від ворон, дуже часто тримають в неволі. Птахи розумні, добродушні, прив'язуються до господаря. Якщо взяти молоду галку з гнізда, то, звикнувши до будинку, вона може жити на волі, спорудивши гніздо на найближчому дереві. Птах поводиться як господиня двору, постійно залітає по одній їй відомим справах в кімнати, відгукується на поклик і обов'язково, як завзята туристка, повертається назад після зимівлі в теплих краях. Птахи, спіймані дорослими, не настільки прихильні до своїх господарів, але неволю переносять добре. Жити їм краще в вольєрі або просто в кімнаті. Клітка може стати для галки притулком, але краще, щоб дверцята її були постійно відкритими.

Особливим видом є даурская галка. Вона мешкає в Забайкаллі і в Приамур'ї. У самця цієї галки чорні тільки голова, хвіст і крила. Решта оперення біле. Самка схожа на самця.

Крик у даурской галки теж особливий - «каа каа».

Птах воліє жити подалі від людини, в густих лісах, де багато дуплистих дерев, або в скелястих, стрімчастих місцях.

Даурська галкаГніздо галка влаштовує в дуплах або ущелинах. Самка відкладає до 6 блакитно-зелених яєць з бурими цятками. Пестують батьки своє потомство ніжно і дуже пильно. Благо, ворогів у даурской галки буде менше, ніж у міської ворони.

У неволі даурская галка приживається насилу, але якщо вже приживеться, то принесе господарям масу задоволення від веселого спілкування з нею.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.