^Back To Top

Сіра воронаЯкщо ви вирішили тримати у себе нашу всенародну улюбленицю, то майте на увазі два істотні моменти.

 • Перший - це надзвичайно розумний птах, ви берете в будинок не просто ворону, а майже людину, з власним характером і власними цілями і помислами. Якщо вороні заманеться гарненько покарати вас або ваших домашніх за погане з її точки зору поведінку, довго роздумувати вона не буде і завжди знайде таку можливість. А дзьоб у ворони ой який небезпечний! Потужний, гострий ...
 • Другий момент - ворона неймовірна бруднуля і, що ще гірше, вонючка. Якщо за нею не прибирати регулярно, краще сказати, кожен день, сморід в будинку буде стояти жахливий. А якщо за нею прибирати по три рази на день, то вона буде смердіти сама по собі.

Втім, зазвичай ворони (дуже обережні, хитрі і дружні, коли треба відбити родича у ворога) потрапляють до нас в полон випадково і, як правило, пораненими. З жалості птицю необхідно пригріти і постаратися вилікувати. Однак не завжди це вдається.

 • Сіра ворона проживає на території всієї Європейської частини аж до Уралу. Як птах виглядає, знають всі. Зупинятися на цьому не будемо.

  Самки від самців практично не відрізняються. Це птиці осілі. Живуть парами або в зграї. Раніше вони вважали за краще жити в лісах або полях, але в міру зростання міст переселилися ближче до людей. Тут їм легше добувати їжу, адже ворони - птахи всеїдні, і кращої їдальнею, ніж міські сміттєзвалища їм не знайти. Останнім часом, на жаль, на них лежить основна відповідальність за вигнання з міст дрібних птахів, за винятком хіба що горобців.

  Гніздяться ворони з кінця березня або з початку квітня. Для будівництва гнізда вони вибирають високі дерева. Споруджується гніздо з великих гілок і тонких прутів. Усередині вистилається ликом, деревними лишаями, травою, шерстю. Нерідко птиці користуються старими гніздами своїх родичів - сварок і образ через це не буває, всім місця вистачає.

  Ворона сіра
  Звуки - крім звичайного каркання "карр-карр" навесні вони видають ще своєрідні звуки "кар-ро-кх... кар-ро-кх".

  У квітні самка відкладає від 3 до 6 яєць. Загальний фон у них блакитно-зелений, але вся поверхня поцяткована оливковими, темно-зеленими, попелясто-сірими і чорними точками і плямами. Висиджує пташенят одна самка. Виховують дітей обоє батьків, причому особливо гарний у цій справі солідний, повний свідомості власної гідності батько.

 • Чорна воронаЧорна ворона на території від Уральських гір до Далекого Сходу, виняток становить Крайню Північ. На відміну від сірих ворон вона майже цілком чорна з фіолетовим або пурпуровим відливом. Лише біля ока у ворони є бура пляма, ніби хтось в поганий бійці підбив її благородне око. Самець і самка не відрізняються.

  Спосіб життя і характер у чорній ворони такий же, як і у сірих ворон, може ця провінціалка трохи скромніше, але не набагато.

У неволі обидва види ворон живуть відмінно, невибагливі, дуже прив'язуються до людини. Їх можна навчити говорити окремі слова. У клітці тримати ворон не варто - тільки в вольєрі на свіжому повітрі і тільки окремо від інших птахів. Ворона щоразу норовить пробратися в будинок і погосподарювати там в повну волю. Дозволяйте. Але тільки у вашій присутності. Інакше біди не оберетеся. Найбільше дістанеться вашій кішці.

Для навчання словам ворон навіть необхідно на деякий час брати в будинок, але пам'ятайте, що птахи ці жахливі злодійки і обожнюють блискучі предмети. Украдене ворона ховає настільки вміло, що потім може і сама не знайти, а про вас і говорити не доводиться.

 • На півдні Далекого Сходу живе великоклюва ворона. Від своїх родичів вона відрізняється товстенним дзьобом, а також тим, що не каркає, а як би кричить «кро кро» або «кау кау». В іншому ворона - вона і є ворона, тільки б'ється болючіше.

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.