^Back To Top

Emberiza aureola Сем.: Овсянковые, Род: Настоящие овсянки

Вівсянка-дібровник (вівсянка лучна)

На території всієї середній і південній частині Азії аж до Камчатки і Далекого Сходу, а так само на півночі Європи живе чарівна пташка вівсянка-дібровник, або вівсянка лучна.

У самця оперення верхньої частини тіла каштанове, щоки і горло блискучо-чорні. Поперек зоба проходить коричнева смуга. Крила і хвіст темно-бурі. На плечах дві широкі білі смужки. Самка і молоді птахи зверху сірувато-бурі з темними плямами, знизу вони жовтуваті.

Довжина пташки близько 16 см.

Жити дібровник любить в лугах, на гаряї з рідкісними березами, в торф'яних болотах і заростях верби. Оскільки годується дібровник переважно зерном, він є птахом перелітним.

Пісенька дібровника дуже приємна і мелодійна. Складається вона з декількох музичних свистів - «філю філю філі філі філі філі тью тью». Звичайний поклик пташки «тік тік». Коли дібровник вирішує позалицятися за самочкой, він злітає на вершину кущика або на високу травинку, здатну витримати його вагу, і щосили виконує свою заливисту пісеньку.

Вівсянка-дібровник
Голос дзвінкий і жалібний. Пісня звучить як "філю-філю-філі-філі-філі-філі, тью-тью...".

Вівсянка-дібровник (вівсянка лучна)
Пісня в загальному «вівсяночого» характеру, але більш звучна і різноманітна, некваплива і досить приємна, трохи мінорна. Бувають різні варіанти в різних місцевостях, у різних самців і навіть у одного самця: "тірю-тірю-тірю-ря, тірірі", "рі-рі-тіря-рі", "тірю-тірю-тья-тья-зізізі..."

Живе дібровник частіше поодинці або парами. Буває, збирається в невеликі зграйки.

Гніздо дібровник робить прямо на землі. Пташки вибирають невелику, приховану від чужих очей ямку, викладають її м'якою травичкою. Самка відкладає від 4 до 5 зеленувато-сірих або оливково-блакитних з темними цятками яєць. Висиджує їх переважно тільки вона, вигодовують пташенят обоє батьків.

Ловля дібровника і його утримання в неволі ідентичні тому, як ловлять і утримують вівсянок, до роду яких він має честь належати. В цілому ця пташка мила, скромна, і принесе вам більше задоволення, ніж складнощів і клопоту.

 

Наші друзі

АКВАРИУМ - подводный мир аквариумных рыбок и растений

ДОМАШНИЕ ЛЮБИМЦЫ - собаки, кошки, грызуны и другие братья наши меньшие

Останні новини

Голоси наших птахів

 Copyright © 2010-2020    Пернатая радуга    Rights Reserved.